Amicitia ja Estica ühine jõulupidu

Juba teist aastat järjest pidasid kaks korporatsiooni — Amicitia ja Fraternitas Estica — ühise jõulupeo Tartu College’is. Tänavu toimus see pühapäeval, 10. detsembril, kohal oli nii suuri kui väikseid, ühtekokku üle 130 inimese, neist lapsi 28. Õhkkond oli väga sõbralik, seda enam, et nende kahe korporatsiooni liikmeskond on omavahel üsna hästi tuttav, mitmel puhul ka perekondlike sidemete ja sõpruskondade kaudu.

Peakorraldaja oli Sirje Simm koos rohkete abilistega mõlemast korporatsioonist. Saali peadekoraatoriks Anne Meema ja Aivo Veel. Suurepärane jõulutoit valmis paljude inimeste koostöös ja panusel.

Maaja Uukkivi luges jõuluevangeeliumi, Laas Leivat lastele jõulujuttu Kõversuu perekonnast. Tervitasid korp! Amicitia esinaine Heili Orav ja korp! Fraternitas Estica esimees Thomas Heinsoo. Ühislaule juhatasid Mati Matsoo ja Avo Kittask (klaveril).
Peale eestipärase traditsioonilise jõulutoidu — verivorstid, seapraad, hapukapsad jpm. — nautimist oli üsna pea aeg tulla õhtu peakülalisel Jõuluvanal, kelles võis hoolikal vaatlemisel leida sarnasust Jaak Järvega. Päkapiku rollis oli Annely Riga. Lapsed, nii suuremad kui väiksemad, kogunesid Jõuluvana ümber, kes oma suurest kotist lahkelt kingitusi jagas. Muidugi tuli paki lunastamiseks ka salmi öelda või muul moel esineda.

Pidu oli suurepärane ja läks hästi korda. Paistab, et kahe korporatsiooni ühised üritused on traditsiooniks saamas, miks mitte seda edaspidigi jätkata.

http://www.eesti.ca/?op=article&articleid=14877

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*