Elmar Hermann jäädvustas Toronto spordiseltsi Kalev ajaloo

Toronto Eesti Spordiseltsi Kalev 50 a. juubelialbum on spordihuvilistel käes ja saanud juba entusiastliku vastuvõtu osaliseks mitme põlvkonna sportlaste poolt. Kauaoodatud album annab põhjaliku ülevaate Kalevi tegevusest ja on koostatud protokollide, dokumentide, ja ajaleheartiklite varal. See tähendab, et väljaanne on nii ajaliselt kui sisuliselt täpne, kuna ei baseeru isiklikel mälestustel, mis tihti aastate möödumisega muutuvad ebatäpseks.

Juubelialbumi autor on tulihingeline kalevlane Elmar Hermann, kes ohverdas selleks ligi kolm aastat oma aega, töötades tihti rasketes oludes. E. Hermann oli albumi koostamiseks kahtlemata kõige sobivam isik, olles S/S-i Kalev asutajaliige, esimene sekretär ja seltsi põhikirja autor. E. Hermann on valitud neli korda Kalevi esimeheks, juhtides seltsi tegevust ligi 10 aastat. Viimastel aastatel on ta jätkanud tegevust Kalevi juures, olles vanemate kogu esimeheks ja meeldejääva 50 a. juubelipeo peakorraldajaks.

E. Hermann, keda kõik sportlased tunnevad hüüdnimega „Kandi“, alustas sportlikku tegevust Tartus koolipoisina, mängides võrk- ja korvpalli Tartu NMKÜ-s, Kommertskoolis, ja hiljem Tartu Kalevis. Andeka noore sportlase areng oli kiire — aastatel 1939–44 oli E. Hermann üks väljapaistvam noor korvpallur Eestis. Pagulaspõlves jätkas ta spordi harrastamist Stockholmi NMKÜ-s, osaledes ka eestlaste ja Balti koondusmeeskondades. Balti korvpalli koondusmeeskonna liikmena võttis osa 1949 a. võidukast võistlusreisist Prantsusmaale. Torontos võistles E. Hermann Kalevi korv- ja võrkpallimeeskondades, saavutades võrkpallis Kanada Seniors’ klassi (35-a. ja vanemad) meistritiitli.

E. Hermanni mängu korvpallis iseloomustas ennastsalgav panus meeskonna heaks — isiklikud tagajärjed olid temale vähese tähtsusega. Samaloomuline on olnud tema töö ühiskonna heaks — aastate jooksul oli ta Kalevi hingeks, juhiks, ja inspiratsiooniks noorematele.

50 a. juubelialbumi väljaandmine on väärikaks krooniks E. Hermanni kauaaegsele ühiskondlikule tööle. Kalevlased hindavad kõrgelt E. Hermanni panust ja avaldavad temale tänu hästi tehtud töö eest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*